Radio 7
Radio 7 na FB
NestBank

Mazowieckie placówki gotowe na nadchodzącą Noc Muzeów.

13 maja 2016, 12:21

Kapcie na gumie i zakurzone eksponaty – to już przeszłość! Obecnie muzea to świetnie wyposażone, nowoczesne, wielozadaniowe placówki, w których po prostu chce się bywać. Polacy na nowo pokochali muzea, o czym świadczą kolejne rekordowe Noce Muzeów.

Na tegoroczną edycję ofertę przygotowały również marszałkowskie placówki kulturalne. Mówi rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Marta Milewska.

/

Uczestników tegorocznej Nocy Muzeów Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zachęca do zwiedzania wystaw stałych oraz wystawy „Rok polski w tradycyjnych zajęciach codziennych”, którą można podziwiać w aż 10 zagrodach włościańskich z końca XIX i początku XX w. Dzięki aranżacjom codziennych zajęć wiejskich związanych z domem i gospodarstwem – m.in.: suszenie ziół, wyrób i wypiek chleba, wyrób twarogu, pranie i maglowanie bielizny czy przędzenie wełny na kołowrotku, będzie się można poczuć jak ponad 100 lat temu.

/

Lista placówek wraz z opisem przygotowanych na noc atrakcji znajduje się na stronie internetowej urzędu województwa mazowieckiego.

Zauważyłeś błąd w tekście? Zaznacz go i
oceń tę wiadomość:
0
0

Teraz na antenie

Nocna zmiana
od 00:00 do 06:00
Nocna zmiana
nocne pasmo muzyczne
Ciechanów Inaczej
Sierpc Online
Miasto i Gmina Górzno
Twój news na antenie Radia 7 - zaproponuj temat
Ciechanów Online
infoPrzasnysz.com - przasnyski portal społecznościowo-informacyjny
Mazowsze - serce Polski
Fundacja Ananke

Radio 7 · Mława - 90,8 MHz · Żuromin - 88,0 MHz

© Copyright by
Fundacja Ananke / Media 7 Sp. z o.o. 2012-2018

Wszelkie prawa zastrzeżone.

EMSoft
system portalowy EMSoft CMS
© Michał Skierski 2010-2012