Radio 7
Radio 7 na FB
UnitSoft - strony www, grafika, reklama

Mieszkańcy Działdowa zadecydowali o wydatkach w ramach przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego.

11 października 2016, 19:26

Tegoroczne głosowanie składało się z dwóch etapów.

Na przełomie czerwca i lipca każdy mieszkaniec Działdowa mógł zgłosić pomysł na zadanie inwestycyjne o wartości nieprzekraczającej 100 tys. zł. W sumie zgłoszono 11 projektów, z których siedem przeszło pozytywnie ocenę formalno-merytoryczną. Następnie od 5 do 30 września uprawnieni mieszkańcy miasta uczestniczyli w głosowaniu.

Łącznie w głosowaniu wzięło udział blisko 3 tys. osób. Do budżetu Gminy-Miasto Działdowo na rok 2017 zostanie wprowadzonych 6 z 7 projektów. Są to zadania, które uzyskały największą liczbę głosów, a ich łączne koszty nie przekraczają puli środków przeznaczonej na przyszłoroczny Budżet Obywatelski, tj. pół mln. zł.

Najwięcej głosów - 836 otrzymał projekt pn. "Budowa bieżni trzytorowej sześćdziesięciometrowej i skoczni do skoku w dal wraz z ogrodem "Zielone marzenie" na terenie Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Pawła II w Działdowie". Na drugim miejscu z 545 głosami uplasował się projekt budowy siłowni zewnętrznej - zlokalizowany na ul. Powstańców Wielkopolskich, natomiast trzecie miejsce i 503 głosy uzyskał projekt dotyczący budowy chodników po obu stronach ul. Broniewskiego.

Ponadto w ramach przyszłorocznego budżetu zrealizowane zostaną jeszcze trzy zadania: "Nasza Bielnikowa - przebudowa chodnika i schodów (z umieszczeniem kreatywnej strefy gier i zabaw dla dzieci), małej architektury wraz z wymianą oświetlenia na ulicy Bielnikowej", "Chodnik na ulicy Jana Matejki" oraz "Zakup i montaż elementów siłowni plenerowej na terenie przy "oczku wodnym" na ul. Związku Młodzieży Wiejskiej "Wici".

Zainteresuje Cię również:

Zauważyłeś błąd w tekście? Zaznacz go i
oceń tę wiadomość:
0
0

Teraz na antenie

Nocna zmiana
od 00:00 do 06:00
Nocna zmiana
nocne pasmo muzyczne
Ciechanów Inaczej
Sierpc Online
Miasto i Gmina Górzno
Twój news na antenie Radia 7 - zaproponuj temat
Ciechanów Online
infoPrzasnysz.com - przasnyski portal społecznościowo-informacyjny
Mazowsze - serce Polski
Fundacja Ananke

Radio 7 · Mława - 90,8 MHz · Żuromin - 88,0 MHz

© Copyright by
Fundacja Ananke / Media 7 Sp. z o.o. 2012-2018

Wszelkie prawa zastrzeżone.

EMSoft
system portalowy EMSoft CMS
© Michał Skierski 2010-2012