Radio 7
Radio 7 na FB
Wyniki słuchalności Radia 7

Po raz 25. w Działdowie odbyła się olimpiada promująca zdrowy styl życia

01 grudnia 2016, 12:20

Już po raz 25. Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Działdowie przeprowadził wśród młodzieży szkolnej z powiatu działdowskiego „ Olimpiadę Promocji Zdrowego Stylu Życia”.

Jej celem było zwrócenie uwagi na potrzebę dbania o własne zdrowie oraz promowanie zdrowego stylu życia poprzez kształtowanie postaw i zachowań prozdrowotnych. Jest to przedsięwzięcie wieloetapowe i obejmuje wszystkie kategorie szkół na szczeblu rejonowym, wojewódzkim oraz krajowym.

Olimpiada ma za zadanie praktyczne sprawdzenie wiedzy w zakresie ochrony zdrowia, zdrowego odżywiania i zapobiegania chorobom XXI wieku. Na każdym z etapów odbywa się test, który obejmuje m.in. zagadnienia pierwszej pomocy, ekologii i historii stowarzyszenia. Łącznie w olimpiadzie wzięło udział 43 uczniów z 10 szkół podstawowych, 7 gimnazjów i 5 szkół ponadgimnazjalnych.

W tym roku z testem najlepiej poradzili sobie uczniowie lidzbarskich szkół, którzy triumfowali we wszystkich kategoriach. Laureatami pierwszych miejsc zostali: Adam Nowakowski w kategorii Szkoły Podstawowe, Natalia Kempisty w kategorii Gimnazja oraz Marta Jasielska w kategorii Szkoły Ponadgimnazjalne.

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.

Zauważyłeś błąd w tekście? Zaznacz go i
oceń tę wiadomość:
0
0

Teraz na antenie

Nocna zmiana
od 00:00 do 06:00
Nocna zmiana
nocne pasmo muzyczne
Ciechanów Inaczej
Sierpc Online
Miasto i Gmina Górzno
Twój news na antenie Radia 7 - zaproponuj temat
Ciechanów Online
infoPrzasnysz.com - przasnyski portal społecznościowo-informacyjny
Mazowsze - serce Polski
Fundacja Ananke

Radio 7 · Mława - 90,8 MHz · Żuromin - 88,0 MHz

© Copyright by
Fundacja Ananke / Media 7 Sp. z o.o. 2012-2018

Wszelkie prawa zastrzeżone.

EMSoft
system portalowy EMSoft CMS
© Michał Skierski 2010-2012