Radio 7
Radio 7 na FB
Wyniki słuchalności Radia 7

Bieżuńska konferencja naukowa dotycząca Andrzeja Zamoyskiego zakończona

24 kwietnia 2017, 20:23

Za nami bieżuńska konferencja naukowa „Nowe spojrzenie na postać Andrzeja Zamoyskiego - w trzechsetną rocznicę urodzin Kanclerza Wielkiego Koronnego”.

W Muzeum Małego Miasta swe prelekcje wygłosiło siedmioro mówców, a wśród nich burmistrz Bieżunia Andrzej Szymański, kierownik Muzeum Jerzy Piotrowski, czy członek Żuromińskiej Grupy Historycznej Marcin Jabłoński.

W spotkaniu wzięli udział miejscowi miłośnicy historii, ale także uczniowie szkół z Bieżunia i z Żuromina. Obecna na konferencji posłanka Anna Cicholska podkreśliła edukacyjną wartość spotkania.

/

Wykłady w Muzeum dotyczyły postaci Andrzeja Zamoyskiego, ale również osób z jego ideowego otoczenia. Pojawiły się też tematy lokalne na przykład wykład o Pałacu Zamoyskich w Bieżuniu, czy historia dokumentów lokacyjnych dotyczących Żuromina i Bieżunia.

Goście specjalni Dominika Lipska i Tomasz Banach przyjechali na spotkanie z Zamościa. Są historykami i na co dzień zajmują się badaniami dotyczącymi rodziny Zamoyskich. Dominika Lipska wygłosiła referat na temat żony Andrzeja Zamoyskiego Konstancji. Podkreśla, że ceni sobie inicjatywę naukowego spotkania.

/

Wykłady z wczorajszej konferencji będą opublikowane w Bieżuńskich Zeszytach Historycznych i, jak zapowiadają organizatorzy, dostępne będą już we wrześniu.

fot. Adam Ejnik

Zainteresuje Cię również:

Zauważyłeś błąd w tekście? Zaznacz go i
oceń tę wiadomość:
0
0

Teraz na antenie

Nocna zmiana
od 23:00 do 24:00
Nocna zmiana
nocne pasmo muzyczne
Ciechanów Inaczej
Sierpc Online
Miasto i Gmina Górzno
Twój news na antenie Radia 7 - zaproponuj temat
Ciechanów Online
infoPrzasnysz.com - przasnyski portal społecznościowo-informacyjny
Mazowsze - serce Polski
Fundacja Ananke

Radio 7 · Mława - 90,8 MHz · Żuromin - 88,0 MHz

© Copyright by
Fundacja Ananke / Media 7 Sp. z o.o. 2012-2018

Wszelkie prawa zastrzeżone.

EMSoft
system portalowy EMSoft CMS
© Michał Skierski 2010-2012