Radio 7
Radio 7 na FB
Wyniki słuchalności Radia 7

Ciechanowska policja apeluje, żeby strzec się przed oszustami

09 maja 2017, 19:55

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie ostrzegają przed oszustami, którzy wyłudzają pieniądze od mieszkańców miasta.

W ostatnich dniach doszło do trzech takich prób. Dwie ostatnie złodziejom się nie udały. Do jednego z mieszkańców miasta zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza CBŚP. Oszust przekonywał ofiarę, że chce, aby ta pomogła w tajnej operacji przeciwko hakerom, którzy wykradają pieniądze z kont bankowych. Następnie polecił podjąć pieniądze z banku i udzielił instrukcji, gdzie je dalej przekazać.

W drugim przypadku przestępca poinformował, że osoba bliska dla rozmówcy była sprawcą wypadku drogowego i żeby nie trafiła do aresztu trzeba wpłacić kaucję.

Niestety w trzecim przypadku oszustom się udało. Ofiarą była pracownica lombardu. Przestępcy poinformowali kobietę, że ma dojść do napadu na jej komis oraz że policja prowadzi działania w tej sprawie. Poinstruowali pracownicę, że do lombardu przyjdzie dwóch policjantów, którzy zabezpieczą pieniądze i złoto. Byli to przestępcy.

Policja apeluje, żeby zachować spokój i rozwagę. Pamiętać też należy, że funkcjonariusze nigdy nie informują o prowadzonych działaniach przez telefon i nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy.

Zauważyłeś błąd w tekście? Zaznacz go i
oceń tę wiadomość:
0
0

Teraz na antenie

Wieczorynka Radia 7
od 19:05 do 22:45
Wieczorynka Radia 7
100% imprezowych hitów
Ciechanów Inaczej
Sierpc Online
Miasto i Gmina Górzno
Twój news na antenie Radia 7 - zaproponuj temat
Ciechanów Online
infoPrzasnysz.com - przasnyski portal społecznościowo-informacyjny
Mazowsze - serce Polski
Fundacja Ananke

Radio 7 · Mława - 90,8 MHz · Żuromin - 88,0 MHz

© Copyright by
Fundacja Ananke / Media 7 Sp. z o.o. 2012-2018

Wszelkie prawa zastrzeżone.

EMSoft
system portalowy EMSoft CMS
© Michał Skierski 2010-2012