Radio 7
Radio 7 na FB
Wyniki słuchalności Radia 7

Czy ekspansja wielkoprzemysłowych ferm może być zagrożeniem dla Warmii i Mazur?

19 czerwca 2017, 19:29

Na to pytanie próbowali znaleźć odpowiedź uczestnicy konferencji, która odbyła się w poniedziałek 19 czerwca w Olsztynie.

Region słynący dotąd z turystyki coraz częściej boryka się problemem uciążliwych inwestycji. Dlatego wśród zaproszonych gości znaleźli się ci, którzy znają ten temat od podszewki. Tak jak burmistrz Gminy i Miasta Żuromin, Aneta Goliat, która mogła pochwalić się pierwszymi sukcesami w walce z wielkoprzemysłowymi fermami.

/

Tylko w ten sposób w ostatnim czasie w gminie Żuromin zablokowano budowę ok. 150 budynków inwentarskich. Głos w dyskusji zabrali także naukowcy, którzy opowiadali o tym jak budowa wielkotowarowych inwestycji wpływa na zasoby wodne czy stan zdrowia osób mieszkających w ich pobliżu. O trudnym kompromisie między inwestorami, a mieszkańcami mówił były kierownik katedry ekologii stosowanej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, prof. Zbigniew Endler.

/

Badania wykonane w Holandii potwierdzają, że osoby mieszkające w pobliżu wielkotowarowych inwestycji są o wiele bardziej narażeni na choroby układu oddechowego – przekonuje prof. Lidia Wolska z Wydziału Nauk o Zdrowiu na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.

/

Innym ważnym problemem jest często stosowana w chowie zwierząt antybiotykoterapia.

/

Od kilku lat mówi się w Polsce o konieczności podjęcia działań krótko i długoterminowych. Pomimo, że politycy w kampanii wyborczej zapowiadali konkretne propozycje rozwiązań legislacyjnych do dziś nie przestawili żadnych konkretów.

Zauważyłeś błąd w tekście? Zaznacz go i
oceń tę wiadomość:
0
0

Teraz na antenie

Nocna zmiana
od 02:00 do 06:00
Nocna zmiana
nocne pasmo muzyczne
Ciechanów Inaczej
Sierpc Online
Miasto i Gmina Górzno
Twój news na antenie Radia 7 - zaproponuj temat
Ciechanów Online
infoPrzasnysz.com - przasnyski portal społecznościowo-informacyjny
Mazowsze - serce Polski
Fundacja Ananke

Radio 7 · Mława - 90,8 MHz · Żuromin - 88,0 MHz

© Copyright by
Fundacja Ananke / Media 7 Sp. z o.o. 2012-2018

Wszelkie prawa zastrzeżone.

EMSoft
system portalowy EMSoft CMS
© Michał Skierski 2010-2012